II GIMNAZIJA  realizira i ostvaruje nastavni program JEZIČNE GIMNAZIJE.

Velika se pozornost posvećuje nastavi i različitim izvannastavnim ak­tivnostima. Učenici su uspješ­ni na mnogim natjecanjima. Profesori i učenici nastoje ostvariti poticajnu komunikaciju,razumijevanje,otvorenost i spontanost.

Gimnazija je općeobrazovna srednja škola koja traje četiri godine, u koju se može upisati nakon završetka osnovne škole. Svrha obrazovanja u gimnaziji je razviti kod učenika intelektualnu širinu, potrebu za novim spoznajama i djelovanjima, istraživačku radoznalost, te osposobiti ih za razložno i stvaralačko mišljenje te samostalno učenje.

Obvezni predmeti u svim gimnazijama su: hrvatski jezik, dva strana jezika, latinski jezik, glazbena umjetnost, likovna umjetnost, psihologija, logika, sociologija, filozofija, povijest, geografija, matematika, fizika, kemija, biologija, informatika, politika i gospodarstvo, tjelesna i zdravstvena kultura, te vjeronauk ili etika kao izborni predmet.