Dan srednjih škola 2024.

Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije je manifestacija koju organizira Splitsko-dalmatinska županija – Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport kako bi učenici osmih razreda mogli dobiti korisne upute za upis u srednju školu i donijeti informiranu odluku o svojoj budućnosti. U sklopu spomenutog događaja, naši su učenici sa svojim nastavnicima predstavljali II gimnaziju – Split, od 8 do 14 sati na Trgu Gaje Bulata, pred zgradom Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu. Pod geslom “Budi DRUGAčiji, svijet to treba!” naglašeno je kako naša škola ne nudi samo nove strane jezike, brojne aktivnosti i projekte, već potiče mlade da se istaknu u svijetu svojim nezamjenjivim talentima i osobinama. Ako okolina donese negativnost, neuspjeh, hladnoću… – naši učenici svijetle radošću, altruizmom i poduzetnošću. Svaki od njih je po nečem DRUGAčiji od ostalih, vrijedan i perspektivan.  Dragi osmaši, nestrpljivo čekamo i vas sljedeće školske godine! U galeriji pogledajte dio atmosfere, a našu informativnu brošuru na poveznici: