“Ovogodišnja izrada školskoga lista DRUGAčiji počela je od glavne teme – grada Splita.”

“Novinarska je grupa naše škole odlučila istražiti što više aspekata Splita, kojih ima koliko i galebova koji se motaju nad ribarnicom u ranim jutrima. Tijekom izrade časopisa otkrivalo nam se sve više i više područja: od sporta, glazbe i knjige sve do splitskog govora, prometa i mentaliteta. Znanja koja su naši novinari stekli istražujući o svom gradu rijetki su dragulji. Što znači mjesni govor za naš identitet? Koliki su stupovi sporta na kojima Split stoji? Što točno čini splitski duh?

Prisjetili smo se velikana hrvatske književnosti i glazbe povodom obljetnica njihova rođenja ili smrti, podijelili smo iskustva s naših putovanja, kritički se osvrnuli na ono što smo čitali i gledali, otkrili smo svoje hobije i brojne izvannastavne aktivnosti u kojima smo sudjelovali. U konačnici, ovaj je školski list ponajviše skup ljubavnih pisama gradu o kojemu bi se moglo tiskati još mnogo brojeva. DRUGAčiji se u ovome izdanju povezuje s korijenima i ponovno otkriva zašto se Split treba voljeti, opjevati i istraživati. Svaka je njegova drevna uličica jedna od mnogih vena srca koje ne prestaje kucati.

(Izvadak iz Riječi urednice Marjane Brstilo, 4.f)

Školski list pogledajte na poveznici: DRUGAčiji 2024