Matematičko proljeće

U mjesecu ožujku priroda se budi, a matematičke aktivnosti cvatu u našoj školi. Matematičko proljeće ove školske godine donijelo nam je mnoštvo zanimljivih događanja…

Povodom Svjetskog dana broja π (14.3.) u školi su se održavale prigodne aktivnosti od 11.03. do 18.03.:

• ukrašavanje prostora škole i otvaranje izložbe učeničkih radova na temu broja π
  • učenik Roko Marušić postavio je novi školski rekord u pamćenju znamenki broja π (210 znamenki)
  • učenici Luka Batinić i Angela Bezić su osvojili prvo mjesto u natjecanju iz Sudokua
  • učenik Roko Tomasović pobjednik je Kviza znanja o broju π
  • prisustvovali smo predavanjima naših učenika:

->Lucija Glavinović i Maria Filipi (2.E) -”Broj π “ (mentorica: Sanja Vitaljić, prof.)

->Stipe Janković i Nikola Težulat (2.A) –“Konstrukcija broja π” (mentorica: Sanja Vitaljić, prof.)

->Lučija Kečkemet i Karmel Šarac (2.A)- “Kako je Eratosten izračunao opseg zemlje” (mentorica:

Sanja Vitaljić, prof.)

Povodom Svjetskog tjedna novca koji se održava od 18. do 24. ožujka:

• održana je online izložba “Financijska pismenost” u okviru koje su naši učenici prezentirali rezultate svojih istraživanja na temu financija:

-> Laura Roso i Fani Matković, 2d (mentorica: Sanja Vitaljić) ” 10 koraka za obračun plaće”

->Malena Lorraine Alebić, 3e (mentorica: Sanja Vitaljić): “Zoran i Ana kupuju stan”

->Đana Dadić i Aneta Matas, 3f (mentorica: Sanda Ilić): “Putovanje prije Eura”

->Hana Šumić i Rosana Ercegović, 2f (mentorica: Sanda Ilić): “Inflacija”

• učenici 3.e Ela Silić, Zoja Šago, Sara Maljković, Kristina Kljenak, Paula Topić, Karla Borzić, Luka Čaljkušić i Petra Mršić sudjelovali su u PBZ nagradnom kvizu Financijske pismenosti “PBZnalci” kojeg je organizirala PBZ banka ZG u suradnji s Kviz udrugom Šibenik.

Na Interdisciplinarnom stručnom skupu “10.matematički ožujak” održanom 20.03.2024., učenice Tali Škare i Hana Vukman (mentorica: Sanja Vitaljić, prof.) održale su predavanje “Matematika i mozak”

Na prvi dan proljeća (21.03.) učenici 2. a i 2.d pod mentorstvom prof. Sanje Vitaljić mjerili su opseg Zemlje po uzoru na Eratostena.