PREVENTIVNO-MOTIVACIJSKE RADIONICE ZA UČENIKE DRUGIH RAZREDA

Posljednja četiri tjedna u našoj su se školi održale dvosatne preventivno-motivacijske radionice za učenike drugih razreda.

Naša je škola partner u provedbi projekta odobrenog od strane MZO-a koji provodi Liga za prevenciju ovisnosti. Stručna je služba, u komunikaciji s provoditeljima aktivnosti, a analizirajući odgojno-obrazovnu situaciju, procijenila da bi ove aktivnosti bile najprilagođenije upravo učenicima drugih razreda koji su izrazili pozitivne dojmove nakon provedbe radionice. Osim samih dojmova, radionice su rezultirale s čak 19 učenika koji su odlučili dio svog vremena usmjeriti prema volontiranju upravo u navedenoj udruzi!

Nadamo se kako su ove radionice motivirale naše učenike na kritičko promišljanje o izazovima s kojima se susreću na svakodnevnoj razini.