Obavijest za maturante

Dragi maturanti,

privremeni rezultati ispita državne mature bit će objavljeni 10. srpnja u 12 sati. Rok za prigovore trajat će do 12. srpnja u 12 sati. Prigovori će se zaprimati putem aplikacije Teams. Potrebno je popuniti Obrazac za prigovore i poslati ga ispitnoj koordinatorici Ivi Polić privatnom porukom na Teams.

Obrazac_prigovora_za-ucenike_DM24

Napomene:

U prigovoru treba biti naveden broj zadatka, dobiveni bodovi te konkretan i argumentiran prigovor na bodovanje.

Neće se razmatrati prigovori u kojima se navode privatni razlozi kao uzrok pogrešaka tijekom rješavanja ispita.

Neće se razmatrati prigovori u kojima je navedeno da je učenik odnosno pristupnik zaboravio ili nije stigao prepisati odgovore na zadatke višestrukoga izbora na list za odgovore.

Neće se razmatrati prigovori u kojima se traži ponovni pregled cijelog ispita jer učeniku „nedostaju jedan ili dva boda za prolaz“.

Neće se razmatrati prigovori u kojima nije jasno i argumentirano obrazloženo zbog čega se smatra da je došlo do pogreške u bodovanju.