eTwinning projekt „Art that inspires (me)“

Školski projekt „Umjetnost koja (me) inspirira“ postigao je i svoju internacionalnu razinu upravo kroz eTwinning projekt u kojem sudjeluju učenici 2. A razreda. Surađujući s vršnjacima i kolegama iz Turske i Češke, učenici se bave istraživanjem i promišljanjem o važnosti ulične umjetnosti. Na taj način, aktivnosti su usmjerene na usporedbu i kritičko vrjednovanje kulturološkog utjecaja na uličnu umjetnost. Osim predstavljanje škole, osmišljavanjem loga projekta, učenici su organizirali i virtualnu izložbu u aplikaciji Artsteps te su bili virtualni kustosi tijekom virtualnog sastanka.

eTwinning projekt „Uniti dall’italiano“

Učenici 1. C, 1. D i 3. F razreda sudjeluju u eTwinning projektu „Uniti dall’italiano“ u kojem zajedno s vršnjacima iz Rožnave, Slovačka rade na razvijanju vještina govorenja i pisanja na talijanskom jeziku. Učenici su izradili video u kojem su predstavili svoju školu i grad, razmijenili su tipične recepte regije i države iz koje dolaze te su predstavile svoje božićne i novogodišnje običaje. Projekt je zaokružen predstavljanjem dviju zemalja partnera te su dogovorene zajedničke aktivnosti za sljedeću školsku godinu.