IX. Međunarodni natječaj “ČA u versin, riči i pinelu”

Povodom održavanja 33. ČAkavske večeri u OŠ Bijaći, objavljen je IX. Međunarodni literarni, recitatorski i likovni natječaj ČA u versin, riči i pinelu.

ČAkavska večer pod nazivom ČA bi mi da nan beštij’ ni! održana je 08. svibnja 2024. u OŠ Bijaći u Kaštel Novom. Ove godine manifestacija je posvećena Marku Maruliću, ocu hrvatske književnosti. Učenici školske dramske grupe Dračice, Bijaćke meštrovice i gost večeri Hari Rončević uljepšali su program ČAakavske večeri koja njeguje čakavski izričaj i promovira taletirane učenike. Profesorica Klara Mitar, doc. dr. sc. Josip Lasić i pjesnik Nađan Dumanić predstavili su 3. Zbornik radova ČA u versin, riči i pinelu (2023. – 2024.) koji je vezan uz literarni i  likovni natječaj. Radovi za natječaj su pristizali iz Španjolske, Italije, Bugarske, Rumunjske, Grčke, sa Kosova, iz Sjeverne Makedonije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Litve i Mađarske. Pohvaljeni su radovi naših učenica koje su sudjelovale na IX. Međunarodnom literarnom, recitatorskom i likovnom natječaju ČA u versin, riči i pinelu:

• Lana Bajić (3. f) – Šempjasta maška (kategorija: literarni izričaj)

Mentorica: Ana Krajinović, knjižničarka

• Tereza Delić (2. a) – Konji bili, konji vrani (kategorija: likovni izričaj)

Mentorica: Antonela Mrsić, pedagoginja

Čestitamo učenicama i njihovim mentoricama!