“Grafiti: škrabotine ili umjetnost?”

U sklopu provedbe školskog projekta Umjetnost koja (me) inspirira prošli petak, 19.4.2024., okupili smo se u Razredu u Domu mladih gdje smo održali našu prvu parlaonicu/debatu na temu “Grafiti: škrabotine ili umjetnost?”.

Učenice 2.d razreda, Gabriela Ljubenkov i Petra Budimir, registrirale su sudionike i podijelile ih u dvije ekipe – afirmacijsku i negacijsku. Prije samog početka debate, pogledali smo motivacijski video o uličnoj umjetnosti kojeg su snimili učenici 3. F i 4. F razreda. Učenice 2. D razreda predstavile su nam rezultate ankete kroz koju su ispitale stavove učenika naše škole o grafitima i uličnoj umjetnosti, a pogledali smo i njihov vox populi koji su proveli ne samo u našoj školi već i u našem gradu Splitu. Nakon pripreme započeli smo s debatom koju su vodili Ani Rogošić i Roko Marušić iz 3.f zareda dok su u žiriju sjedili Fani Matković, Uršula Mitar i Toma Kulić iz 2.d razreda te prof. Petra Božanić i pedagoginja Antonela Mrsić. Učenici su se istaknuli elokventnošću, sposobnošću baratanja argumentima i protuargumentima, ali i vještinama aktivnog slušanja i timskog rada. Nakon užarene rasprave, stručni je žiri zaključio da je pobjedu odnijela afirmacijska ekipa, ali sudionici obaju ekipa zaslužuju sve pohvale. Događaj su dokumentirali učenici Laura Roso i Mislav Polić (2.d).